Wyjazdy różne

W przypadku aut terenowych w naszym kraju jest wiele imprez na których można się sprawdzić w terenie. Sprawdzić siebie i swoje auto. Są to różne rajdy 4×4 i imprezy organizowane przez lokalne kluby. Jednak marzeniem wielu posiadaczy samochodów terenowych jest dalsza wyprawa w trudne, dzikie tereny. Od razu nasuwa się tu jedna lokalizacja – Syberia. Magia tej nazwy działa na każdego fana wypraw i niejeden z nas chciałby właśnie tam – na bezgranicznych terenach Syberii zmierzyć się z naturą i trudnym, dzikim terenem.

syberia1

Marzenia do realizacji

Wbrew pozorom marzenie takie można zrealizować. Nie będzie może to najtańsze, ale jest jak najbardziej wykonalne. Wielu osobom udało się je już zrealizować, wystarczy poszukać relacji z wypraw. Można z nich dowiedzieć się, z jakimi kłopotami spotkali się na wyjeździe ich uczestnicy, jak sobie poradzili. Co ważne, zawsze można skontaktować się z tymi osobami i poprosić o rady i podpowiedzi. Na pewno dość chętnie pokierują nas zwiększając szansę na powodzenie wyprawy.

Koszty

Koszty na pewno nie są małe. Przygotowanie auta do takiej wyprawy jest po prostu niezbędne i trzeba wszystko planować z odpowiednio dużym, nawet rocznym wyprzedzeniem. Trzeba zadbać o zakup części zapasowych, oraz co ważne – o wymianę niektórych elementów jak:

  • Pompy paliwa
  • Tarcz i klocków hamulcowych

Nie można zapomnieć o zabraniu wyciągarki (przód i tył). Cóż, elementów takich jest więcej, znacznie więcej i kupno ich to duże koszty, które jednak zapewnią nam spokój podczas podróży. Choć oczywiście gwarancji nigdy nie ma ;)

syberia2
Inne kwestie

Poza samochodem ważne jest wyposażenie dodatkowe jak lampy, palniki, naczynia, nawigacja, telefony satelitarne, jedzenie, leki, kleje, taśmy… Lista jest dłuuuga. Większość z nich może być nawet potrzebna bardzo rzadko, ale jeśli znajdziemy się w sytuacji kryzysowej, to będziemy zdani tylko na samych siebie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wyprawy. Nie można także zapomnieć o niezbędnych szczepieniach, dokumentach i wizach. Trzeba zrobić tu dobry wywiad, tak by na miejscu nie okazało się, że zapomnieliśmy o czymś i formalność przeszkodzi nam w przygodzie życia.

Dodaj komentarz