W jaki sposób zabezpieczyć auto przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi zimą na drogach?

akcesoria samochodowe
Zima to trudny czas dla wszelkich pojazdów. Warunki atmosferyczne wpływają negatywnie na stan pojazdów. Jednostki, jakie zawsze przejmowały się niesamowicie tym w jakim stanie jest ich auto, usuwając od razu każde zabrudzenie, zimą powinny uzbroić się w cierpliwość. Na drodze jest często mokro, co wywołane jest większą ilością opadów deszczu oraz śniegu. Błoto nie pomaga w utrzymaniu czystości. Jakbyśmy chcieli myć auto sami, lub wybierać się do myjni za każdym razem jak się troszkę pobrudzi, stracilibyśmy dużo pieniędzy, czasu jak i sił. Warto natomiast, wiedząc jak kiepskie warunki czekają nasz pojazd w porze zimowej, przygotować auto chociaż w jakimś stopniu przed niszczącym wpływem zimowej aury.

samochód
Autor: Andrew Caw
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaci się sprawdzić przed zimą w jakim stanie są chlapacze. Ten wydawałoby się nic nie znaczący element naszego auta, przez część kierowców traktowany jest jako zbędny dodatek. Jednak jak widzimy chociażby patrząc na warunki zimowe, całkiem się przydaje. Właśnie w tym czasie na naszych drogach znajdują się ogromne ilości soli jak również żwiru czy piasku. Takie niewinnie wyglądające cząstki są w stanie bardzo uszkadzać powłokę samochodu. Do tego trzeba wiedzieć, że sól jest czynnikiem przyspieszającym proces rdzewienia powłoki naszego pojazdu. Z tego powodu warto zadbać o to, by chlapacze były w jak najlepszym porządku, gdyż zatrzymują one te wszystkie nieczystości wylatujące spod kół auta – sprawdź serwis. Oszczędzi nam to sporo nerwów (wybierz listwę zderzaka).

samochód
Autor: jsnsndr
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego dobrze jest w jakimś stopniu ochronić nasz pojazd przed negatywnym działaniem wilgoci. Wiadomo, że w roli takiego izolatora sprawdzają się doskonale wszelkie tłuste specyfiki, różnego typu oleje, pasty, lub też wosk. Należy szczególnie przed zimą nanieść wosk na karoserię, nawet jeśli wcześniej raczej nie używaliśmy tego rodzaju specyfików. Pewnie uważaliśmy, iż jest to niepotrzebny wydatek, jednak będziemy zaskoczeni widząc rezultat użycia takich specyfików, który jak się przekonamy po czasie jest nie tylko wizualny. Warto zabezpieczyć też chromowane akcesoria samochodowe (sprawdź szczegóły). Na rynku mamy sporo preparatów, jakie prócz wstawek w środku, doskonale zakonserwują też elementy chromowane posiadające dużą styczność z wilgocią, jak choćby felgi. Dobrze jest zatem wcześniej zainteresować się powyższym tematem, a po czasie przekonamy się, iż nasz trud i wydanie dodatkowych pieniędzy się opłaciło.