W jaki sposób radzić sobie ze spółkami konkurencyjnymi?

Business meeting
Przedsiębiorcy w Polsce nie mają lekko – chociażby z tej przyczyny, że są wyraźnie biedniejsi od zachodniej konkurencji. A to powoduje, iż nierzadko Polacy zamykają biznes, zwijają manatki, wyłącznie z tej przyczyny, że trudno konkurować im z tymi przedsiębiorcami, którzy posiadają o wiele więcej kasy, know how, wszystkiego.

Należy również napisać, iż typowy Kowalski ma sporo mniej pieniędzy do wydania, a więc na przykład stan usług w naszym kraju jest dosyć biedny. Oczywiście łatwo dostrzec, że w ostatnim czasie owa sytuacja tak jakby się poprawia, lecz w dalszym ciągu przedsiębiorcy w Polsce mają nieco ograniczone pole działania. Jednakże narzekanie na swój byt jest fajne tylko wtedy, gdy najzwyczajniej jesteśmy na bezrobociu, etc. Biznesmen nigdy nie powinien skarżyć się na swój los, musi zacząć działać. To ciężkie, lecz do wykonania. Przykładowo warto trochę zwiększyć swoje kwalifikacje (zobacz tu).

pracownik jednej z firm IT
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko całkowicie nie mamy pojęcia co robić, aby na przykład klienci bardzo respektowali akurat naszą firmę. Można powiedzieć, że chociaż nierzadko mamy solidny produkt, świadczymy solidne usługi, w sumie za względnie niewielkie pieniądze, to jednak mamy wielki problem z tym, aby w umiejętny sposób się niejako sprzedać. Co zatem robić powinien ten przedsiębiorca, który pragnie być o wiele bardziej efektywnym menadżerem?

To może godne uwagi są szkolenia menedżerskie, które w dużym stopniu polepszają nasze zdolności biznesowe? Choć w wielu przypadkach sądzimy, że tego typu szkolenia to najzwyklejsza ściema, to jednakże absolutnie nie należy aż tak rygorystycznie podchodzić do kwestii szkoleń menadżerskich. Są bardzo różne typy szkoleń.

nauka na szkoleniach
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

A więc można śmiało powiedzieć, iż choć bardzo często realia są takie, że nie mamy większych chęci, to jednakże popełniamy ogromny błąd, jeśli będziemy sądzili, iż takie szkolenie nie jest w stanie dać nam sporo dobrego. Nierzadko jedna kwestia sprawia niejako, że odmieniamy własne myślenie, wreszcie możemy spowodować, iż będziemy lepiej radzić sobie z konkurencją. Szczególnie, że nierzadko właśnie nasi konkurenci z ogromną estymą podchodzą do takowych szkoleń! (więcej na www.futureskills.pl)