Szukamy idealnego konta oszczędnościowego!

Portfel
Gdy sensownie podchodzimy do swojego funkcjonowania bez cienia wątpliwości jesteśmy w stanie bardzo docenić wielkie znaczenie oszczędzania kasy. Wiadoma sytuacja – nie ma żadnego sensu przesadzać w oszczędzaniu kasy, lecz można zaryzykować twierdzenie, że jeżeli ktoś tylko ma takowe możliwości, a na dodatek rodzinę, z pewnością nie powinien nie oszczędzać nieco kasy.

Zaoszczędzone monety
Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Na tak zwaną czarną godzinę – a w sumie historia ludzkości świetnie pokazuje, iż nieczęsto jest spokój. Weźmy choćby pod uwagę wydarzenia na wschodzie. Ukraina do tej pory nie była zamożna, lecz była ogólnie bezpiecznym krajem. Na nieszczęście to się skończyło – wyłącznie ci Ukraińcy, którzy umieli zabezpieczyć swoją przyszłość nie muszą obawiać się o siebie, losy swojej rodziny. Zatem oszczędzajmy, ponieważ świat nierzadko daje nieźle w kość.

Dobre dla takich ludzi, którzy chcą zadbać o swoją przyszłość są niewątpliwie bezpieczne konta oszczędnościowe – sporo ich na polskim rynku usług bankowych. Choć w wielu przypadkach uważamy, że oprocentowanie tego typu konta jest zbyt niskie, to jednakże powinniśmy zwrócić uwagę, iż w końcu w zasadzie rzeczywistość jest taka, że banki nie ryzykują zbytnio, zatem nie są w stanie zagwarantować nam godnego profitu. To tak naprawdę normalne – jeżeli chcielibyśmy pomnożyć własny majątek, a nie tylko takowy zachować, może powinniśmy porozglądać się za nieco innymi inwestycjami. Generalnie konto oszczędnościowe nigdy nie jest po to byśmy mieli okazję zarobić znaczną kasę.

Oszczędzanie pieniędzy
Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Fajnie, że w XXI wieku klient banków jest genialnie powiadomiony – czyli wystarczy, iż spoglądnie sobie na jakiś ranking kont oszczędnościowych (na przykład na stronie optimal-finance.pl) – sporo takich zestawień w Sieci, a z pewnością będzie mógł nareszcie trafić na takie konto oszczędnościowe, które faktycznie jest OK, jest jednym z najlepszych. A na co w ogóle należy zwracać swoją uwagę kiedy szukamy konta oszczędnościowe? Jeśli nie za bardzo lubimy ryzykować, przede wszystkim powinniśmy zwrócić własną uwagę na bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Przykładowo Anglicy oraz Holendrzy, którzy przed kilkoma laty zainwestowali dużo pieniędzy w islandzkie banki, najzwyczajniej niezmiernie dużo stracili.

Zatem kraj pochodzenia jest ważny – porządne gospodarki, przynajmniej na Starym Kontynencie, to RFN i Skandynawia, na przykład Szwecja.