Sytuacja na rynku pracy w Rzeszowie

Praca
Obecny rynek pracy w Rzeszowie nie przynosi optymistycznych wiadomości. I mimo, że kryzys gospodarczy nie uderzył w Polskę, tak jak w inne kraje, to sytuacja do łatwych nie należy.

Lecz nigdzie nie jest powiedziane, że pracy dla nas nie ma. Powinniśmy jedynie włożyć więcej zapału w jej szukanie. Bazą jest dobrze przedstawiony list motywacyjny oraz pozytywne nastawienie. Studiowanie ogłoszeń w prasie, na portalach internetowych poświęconych pracy, udzielanie się na forach w sieci, odświeżenie kontaktów – to odpowiednie „narzędzia” w walce z brakiem pracy. Warto informować przyjaciół o bezrobociu,
Pracownik podczas jazdy wózkiem widłowym
Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ jest szansa, iż powiedzą o tym swoim znajomym co w rezultacie może pomóc w rozwikłaniu naszego problemu. Jeżeli widniejemy w rejestrze jako bezrobotni, nie zdążyliśmy nabyć zbyt dużego doświadczenia, możemy wziąć pod rozwagę dziedziny, w których doświadczenie nie jest niezbędne – np. przedstawiciel handlowy czy też sprzedawca. W tego typu profesjach ma znaczenie pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu predyspozycje. Pozostałe wiadomości http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/grafik-3d

Dla wielu osób spełnieniem może być praca z osobami starszymi i chorymi. Już za parę lat przekonamy się, jak bardzo poszukiwani są rehabilitanci, opiekunki czy pielęgniarze. (News http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/fryzjer)
Możemy być pewni, te zawody już za kilka lat będą miały duże wzięcie.
Jeżeli więc spora część naszych bliskich uważa nas za osoby empatyczne, zorganizowane i chętnie niosące pomoc innym, może powinniśmy wykorzystać te atrybuty w naszej pracy? Podobnie w przypadku osób, którym przyjemność sprawia prowadzenie samochodu, znajdującym przyjemność w podróżach po nowych miejscach, a jednocześnie będących odpowiedzialnymi i sumiennymi. Takie osoby również mogą uczynić ze swej pasji zawód. Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to częsty problem pracodawców. Liczmy się z tym, iż nie bez znaczenia w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, a także znajomość któregoś z obcych języków. Jednak jeśli posiadamy wymienione cechy – kierownica już na nas czeka.
Dalsze info http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/operator-spycharki