Samochody w Polsce

auto1

samochódPolska to dość ciekawy kraj. Niby każdy kraj ma w sobie jakieś dziwy z których słynie, ale należy przyznać, że u nas skupia się ich tyle, iż można nimi obdarować kilka innych krajów. Jednym z tych dość niecodziennych zjawisk jest liczba aut występujących w naszym kraju.Aut jest ogrom to wiemy wszyscy. Gotówki nie ma, kraj podobno biedny, ale jedno auto w rodzinie to za mało. Dwa to już jest całkiem nieźle , ale zdarzają się przypadki z trzema , a nawet czterema na podwórku. Oczywiście nie są to Lexusy z 2008 roku, a przynajmniej egzemplarze 5 letnie. Nie przeszkadza to jednak przemierzać nasze nędzne drogi i około 800 km autostrad. Tak, tak, autostrad u nas nie za wiele, ale ten temat innym razem. Bo jeśli pomyślimy ,że jakieś 9% dróg krajowych spełnia wymogi UE to naprawdę można złapać doła.
Radujmy się, iż w tym pięknym kraju nad Wisłą, możemy sobie pozwolić na dość przyzwoity samochód za niewygórowaną kwotę. Oczywiście nadal mowa o używanych samochodach z Unii Europejskiej, bo nowe auta nadal nie są w zasięgu przeciętnego Kowalskiego. Okazuje się, że kilka pensji lub jeden nie za duży kredyt i można się cieszyć samochodem z elektrycznym wyposażeniem, szyberdachem , a może nawet nawigacją. Gdy kupujemy ten drugi, trzeci lub czwarty pojazd do kolekcji naszego garażu, czyli dla męża, syna, córki, dziadka itd. ,to zwracamy raczej uwagę na to, aby ten samochód był ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Często wtedy się szuka czegoś małego w klasie B czy C o motorze nie większym jak 1.6. I nie ma co się dziwić, co nam z limuzyny, która ma spalanie jak lokomotywa i do tego większe koszty ubezpieczenia? Co nam po takim aucie, gdy nas nie stać na zalanie pełnego baku.

Samochód dostawczy, transportModeli samochodów obecnie na rynku są setki , a nawet tysiące. Dziś chodząc po komisach czy giełdach internetowych, nie tylko wybieramy markę, model, rocznik i silnik. Rynek jest na tyle przesycony, że dobieramy sobie kolor tapicerki, model radia , a nawet kierujemy się dodatkami typu opony zimowe wraz z felgami.
Najchętniej kupowane u nas marki to przede wszystkim: BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Fiat czy Ford. Ale oczywiście na drogach znajdziemy chyba każdy samochód świata od A do Z. Na przykład: Alfa Romeo, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Lancia, Kia, Jeep Land Rover, Lexus, Lada, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Polonez, Pontiac, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Trabant, Volvo, Wartburg. Również nie ma problemu, aby spotkać (przede wszystkim w dużych miastach) takich rodzynków jak: Ferrari, Porsche, Maserati, Lamborghini, Jaguar, Aston Martin, Hummer, Infiniti czy Bugatti.
Nie ma szans wyliczyć wszystkich, każdy sobie zdaje sprawę z tego, że gdy jesteśmy w godzinach szczytu w dużym mieście to nie sposób nie stać w zatorach, pomiędzy autami wymienionymi powyżej. Wtedy najlepiej spisuje się rower, motorynka , quad lub motor, ale wiadomo , że lepiej jest mieć dach nad głową, bo nie wiadomo kiedy deszcz spadnie. Szczególnie w państwie, gdzie na górze mamy morze, a na dole góry…

One thought on “Samochody w Polsce

  1. Cześć, to jest komentarz.Aby skasować komentarz, po prostu zaloguj się i wyświetl komentarze do wpisu, gdzie znajduje się możliwość ich edycji lub usunięcia.

Comments are closed.