Typy reklamy – outdoor: dlaczego warto korzystać z billboardów

Billboard reklamowy
Reklama jest niezwykle istotna, jeżeli oczekujemy dobrej sprzedaży produktu. To za jej pomocą oferta przedsiębiorstw dociera do dużego grona potencjalnych klientów. Nie istnieje sprzedaż bez dobrego zareklamowania. W dzisiejszych czasach duży nacisk kładziony jest na reklamę w Internecie, przede wszystkim dlatego, że jest stosunkowo niedroga, a ma faktycznie szerokie grono odbiorców. Oczywiście wykorzystywane są również inne drogi, które mają równie duży (a czasami nawet większy) zasięg.

Billboard reklamowy
Autor: Lord Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Znane są naprawdę przeróżne rodzaje reklam: od wspomnianego już Internetu, przez telewizję i radio i oczywiście gazety. Nie sposób zapomnieć również o bardzo istotnym elemencie, jakim jest outdoor – to wszelkiego rodzaju ulotki, plakaty oraz billboardy (medas-media). To bardzo stara forma promocji, z której korzysta się od wieków. Warto zapoznać się bliżej z reklamowaniem produktów za pomocą billboardów, ponieważ docierają one do bardzo dużego grona odbiorców.

Dlaczego warto korzystać z billboardów?

Oczywiście zdarza się i tak, że natężenie tego typu reklamy jest zbyt, powstaje wtedy wrażenie przesytu, które może stać się uciążliwe, jednak aktualnie jest to najskuteczniejsza forma przedstawienia usługi. Po pierwsze billboardy bardzo łatwo zmienić na nowe w krótkim czasie, dlatego też istnieje możliwość stworzenia bardzo ciekawych kampanii. Odbiorcę można zaciekawić poprzez tajemnicze hasło czy zdjęcie, rozbudzić w nim chęć zapoznania się z sensem projektu, nie mówiąc początkowo nic, zostawiając tylko wskazówki.

Po pewnym czasie można zawiesić billboardy wyjaśniające zabieg. Bardzo ważny jest przekaz. Należy pamiętać, że potencjalny klient widzi plakat tylko przez chwilę. Nie wprowadza się więc za dużej ilości haseł i całkowicie niejasnego przekazu. Odbiorca ma jedynie klika sekund by zapoznać się z tym, co ujęte jest na billboardzie, dlatego na pewno najlepiej sprawdzi się krótkie i zrozumiałe hasło. Prostota jest w tym przypadku najważniejsza. Trzeba także zwracać uwagę na to co znajduje się w miejscu tuż obok

billboard - reklama zewnętrzna
Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

tego wykupionego przez nas. To naprawdę istotne, gdyż źle dopasowane billboardy mogą sprawić, że plakat okaże się oburzający lub po prostu niepoważny.

Billboardy nie są najtańszą formą zareklamowania swojej usługi – to prawda. Jednakże jej skuteczność jest bardzo duża i obejmuje niezwykle szeroki krąg potencjalnych klientów (plakat reklamowy). Ma szereg pozytywnych stron, dlatego warto się nad nią zastanowić. To świetny sposób do szybkiego informowania o obniżkach cen i ciekawych ofertach. Billboardy gwarantują pomyślność i dobrą sprzedaż, a to z pewnością pozwoli na pełny rozwój naszej firmy.