Profesjonalne wygłuszanie samochodu. Najlepsze porady od ekspertów

wygłuszanie samochodu
Nie wyobrażamy sobie już życia bez samochodu. W zasadzie spędzamy w nim bardzo dużo naszego czasu. Odwozimy pociechy do szkoły lub na zajęcia pozalekcyjne, jedziemy do pracy, a w wolne dni wyjeżdżamy z ukochanymi na wypad za miasto.

wygłuszanie samochodu
Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com

Przez wzgląd na przytrafiające się na polskich ulicach korki, w naszym aucie wykonujemy dzienny makijaż, przeglądamy codzienne gazety, słuchamy lekcji angielskiego na mp3 lub ukochanej rozgłośni radiowej. Często również próbujemy załatwiać interesy i przeprowadzamy pilne rozmowy przez telefon, używając zestawu głośnomówiącego. Niekiedy chcemy się podczas kierowania po prostu odprężyć. Ale piski, które dobiegają z hałaśliwej jezdni, czy też zgrzyty obluzowanej tapicerki bardzo nam to utrudniają. Na szczęście, jest wyjście, by zwiększyć wygodę jazdy naszym samochodem. Doskonałym i co raz bardziej popularnym wśród zmotoryzowanych rozwiązaniem jest wygłuszenie samochodu.

Podstawowym przeznaczeniem folii fabrycznej na drzwiczkach, oddzielającej ich wnętrze od boczka tapicerskiego, nie jest wygłuszanie auta. Ale gdy jej brakuje, po tym jak wymienialiśmy szybę albo naprawialiśmy klamkę, powoduje, że wszystkie odgłosy dokuczają nam jeszcze mocniej. Dlatego możemy zastąpić ją specjalistyczną matą bitumiczną, która ma idealne cechy izolacyjne.

Aby zrobić samodzielnie izolację nie potrzebne nam są żadne skomplikowane narzędzia. Rzecz jasna, dużo kłopotu może przysporzyć nam ściągnięcie boczka, czy klamek, ale jeżeli się postaramy, to wyniki będą niebywałe. Trzeba wiedzieć o dwóch podstawowych regułach. Po pierwsze, blachy, które zamierzamy oklejać muszą być wysuszone oraz odtłuszczone. Po drugie, matę bitumiczną wolno naklejać tylko na ciepło. Pamiętajmy, aby każdą czynność wykonywać niezwykle ostrożnie. Warto też trzymać pod ręką książkę naprawczą naszego modelu samochodu.

Jeżeli jednakże nie chcemy samodzielnie zabierać się za wygłuszanie pojazdu, jesteśmy w stanie skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Powierzając to zadanie doświadczonym fachowcom, będziemy mieć pewność, że wszystko pójdzie tak jak powinno.

Więcej: http://audio-upgrade.pl.