Jakie ogumienie rolnicze i opony przemysłowe

John Deere
Zarówno technologie rolnicze jak i przemysłowe rozwijają się bardzo dynamicznie za sprawą dużego zapotrzebowania na coraz bardziej wymagający sprzęt. W rolnictwie i w przemyśle pojawiają się coraz bardziej specjalistyczne urządzenia, które wymagają dopasowanych do różnorakich zastosowań podzespołów. Jedną z ważniejszych rzeczy, na które zwraca się uwagę w urządzeniach rolniczych i przemysłowych jest ogumienie.

Zarówno opony rolnicze jak i opony przemysłowe muszą zagwarantować szybkość i precyzję pracy maszyn. Z tego względu producenci prześcigają się w wymyśleniu nowoczesnych technologii pasujących do niezmiernie zaawansowanego sprzętu specjalistycznego.
John Deere
Autor: United Soybean Board
Źródło: http://www.flickr.com

Opony w pojazdach rolniczych asygnowane do upraw międzyrzędowych będą nieco inaczej projektowane niż te przeznaczone do orki, czy do transportowania. Tak więc osoby zajmujący się gospodarstwem mają do wyboru opony rolnicze o bardzo wąskich przekrojach, które zabezpieczą możliwie jak najmniejsze uszkodzenia upraw, zaś do orki mogą posłużyć raczej szersze opony. Natomiast do transportu powinno się użyć opon szerokich. Różnorodne zastosowania narażają sprzęt na inne uszkodzenia techniczne. Dlatego też opony rolnicze muszą być zróżnicowane ze względu na to, czy są asygnowane do maszyn słabszych, mocniejszych, czy też do maszyn ze zróżnicowanym napędem.

Ogumienie do samochodów przemysłowych zależnie od zastosowania rozróżnia się w głównej mierze na terenowe, szosowe, uniwersalne oraz te stosowane w czasie zimy. Opony takie muszą zapewnić stabilność pojazdu i równocześnie wystarczającą przyczepność do podłoża.

ciężarówka na drodze
Autor: The Victorian Greens
Źródło: http://www.flickr.com

Opony przemysłowe powinny też mieć odpowiednią wytrzymałość na obciążenia, które są uwarunkowane rozmiarami pojazdów. Oprócz względów technicznych opony przemysłowe mają zapewnić najwyższe bezpieczeństwo kierowców. Wszystkie te względy powodują, iż najnowsze technologie używane do wytwarzania maszyn przemysłowych są bardzo różnorodne i zaawansowane.

Wszyscy zajmujące się obecnie zaopatrywaniem w ogumienie przemysłu i rolnictwa, doceniając okres wielkiego zainteresowania tym towarem, rozszerzają swoją ofertę. Wyposażając zainteresowanych w opony przemysłowe, czy też opony rolnicze oferuje również usługi związane z ich serwisem i utylizacją zużytych opon. W punktach sprzedaży tradycyjnej i internetowej można nabyć ogumienie nowe i używane. Natomiast różnorodność producentów mających w ofercie ogumienie daje możliwość ogromnego wyboru spośród produktów. Na bieżąco też ulepszane są technologie wytwarzania opon, które gwarantują coraz lepszą ich jakość.