Drogie czy tańsze opony do samochodu? Pomagamy wybrać

widok na opony w Lexusie
Jeśli mamy bardziej ekskluzywny samochód, nie powinniśmy oszczędzać na oponach. Powinno się natomiast zainwestować w dobre ogumienie, ponieważ kupując tanie opony, nie wykorzystamy w pełni możliwości swojego auta. Chociaż mamy starszy model auta, możemy śmiało nabyć lepsze opony,aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie jazdy w zimowych warunkach. Jeżeli samochód jest wyjeżdżony, na pewno taka inwestycja zabezpieczy ponad to jego konstrukcję. Oczywiście klimat w Polsce sprzyja wytwórcom opon, ponieważ zmienna pogoda to konieczność zakupu dwóch kompletów ogumienia: na sezon zimowy i na lato.

bieżnik opony do samochodu
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Polecane opony zimowe powinny być wytrzymałe na przegrzewanie się, ale latem temperatura nawierzchni jest zbyt wysoka, dlatego guma w klasycznych oponach na zimę prędzej się niszczy. W tej chwili w ofercie znajdziemy producentów z różnej półki cenowej , jednak tak samo jak w przypadku innych produktów, tylko te najlepszej klasy zapewniają satysfakcję klientów.

Opony marki Continental charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Klienci doceniają zarówno wygląd produktu, jak i jego niezawodność. Opony te zachowują się idealnie zarówno w lecie, jak i w zimie. Na serwisach internetowych można znaleźć wiele pozytywnych opinii na dotyczących opon Continental. Zdaniem kierowców aut dobre opony to rozsądna inwestycja, ponieważ te z wyższej półki nie zużywają tak szybko, jak tańsze produkty, które są wykonane z gorszych materiałów.

Podobnej klasy opony oferuje firma Pirelli, która wytwarza opony do wszystkich najbardziej znanych pojazdów: samochodów osobowych, dostawczych, motocykli, autobusów, jak również maszyn rolniczych. Firma może pochwalić się ponad stu letnim doświadczeniem w branży oraz najnowszymi technologiami produkcji. Aby uznać powyższe informacje wystarczy wyszukać recenzje publikowane na serwisach internetowych lub w gazetach motoryzacyjnych. Ponad to topowe marki dbają o to, by ich towary spełniały europejskie standardy bezpieczeństwa i były przyjazne dla środowiska naturalnego.
Kierowcy nie zawsze mają świadomość o ryzyku, jakie niesie ze sobą używanie starych opon i nie zmieniają ich cyklicznie. Łysa opona nie trzyma się ulicy w wyniku czego może łatwo dojść do stłuczki. Dorosły kierowca powinien wiedzieć, że każde takie zaniedbanie może przyczynić się do tragedii.